Mladinski center Rakovnik
Leta 1908 je v Ljubljano prišel samostanski red salezijancev. Red izvira iz Torina v Italiji, njihovo poslanstvo pa je, da mladino iz socialno ogroženega okolja vzgojijo in izobrazijo za kakšen poklic. Stavba vzhodno od cerkve, ki jo nekateri poznajo kot tovarno Angora, je bila zgrajena za potrebe tovrstnih delavnic in učilnic. Po drugi svetovni vojni salezijanci s stavbo niso več razpolagali, v njej je bila osnovna šola, potem tekstilna tovarna. Po slovenski osamosvojitvi, ko je bila stavba vrnjena prvotnim lastnikom, so v njej salezijanci uredili mladinski dom. V pritličju so skupni družabni in rekreacijski prostori, v nadstropju učilnice in v zgornjih dveh etažah bivalni prostori. Pred hišo so velike površine, namenjene športnim igriščem.